İçeriğe geç

Hizmetlerimiz

Labotatuvarımızda, elimize ulaştığı ve örnek doğrulaması yapıldığı andan itibaren, standart olarak sitolojik örnekler en çok 2 iş günü, küçük biyopsi örnekleri en çok 3 iş günü ve büyük rezeksiyon materyalleri ise en çok 5 iş günü içinde rapor edilmektedir.

Çeşitli nedenlerle (ek inceleme gereksinimi, ek klinik bilgi, teknik nedenler vs.) yukarıda tanımlanan sürelerin aşılacağı öngörülen olgular hakkında, ilgili doktor ve hasta / hasta yakınları önceden bilgilendirilmektedir.

Patolojik incelemenin doğası gereği, doku örneklerinin (biyopsilerin) işlenmesi ve mikroskopta incelenecek biçimde hazırlanması için gerekli asgari zaman en az bir gündür. İstisnai ve hasta için yaşamsal önem taşıyan durumlarda, sabah erken saatlerde elimize ulaştırılması kaydıyla gönderilen küçük biyopsi örnekleri, aynı gün içinde, mesai bitimine yakın saatlerde rapor edilebilmektedir.

Aşağıdaki liste, Özel Özen Patoloji Laboratuvarı’nın sunmuş olduğu rutin patoloji / sitoloji hizmetlerini özetlemektedir:

1- Ameliyat sırasında hızlı tanı (intraoperatif konsültasyon / Frozen section)

2- Rutin (parafin) doku takibi

3- Standart hematoksilen – eozin boyalı kesitler üzerinde histopatolojik değerlendirme

4- Histokimyasal boyamalar

5- Konvansiyonel ve sıvı bazlı (manuel) sitolojik örneklerin hazırlanması

6- Sitolojik materyallerde Papanicolaou (Pap) ve May-Grünwald giemsa boyalı yayma örneklerinin değerlendirilmesi

7- Diğer laboratuvarlara doku takibi ve kesit sağlama

hizmetleri verilmektedir.

İmmünohistokimyasal inceleme ve moleküler tanı testleri, anlaşmalı kurum ve kuruluşlar ile işbirliği çerçevesinde yapılmaktadır.